Cайт, на якому, Ви знайде собі найкращого адвоката ще сьогодні
Спадкоємець, який прийняв спадщину, може захищати свої права в суді навіть без наявності свідоцтва про право на спадщину.

Спадкоємець, який прийняв спадщину, може захищати свої права в суді навіть без наявності свідоцтва про право на спадщину.

Posted By: Published: 18.03.2021 Times Read: 273 Comments: 0

Спадкоємець, який в установленому законом порядку прийняв спадщину, може захищати свої порушені права володіння та користування спадковим майном відповідно до глави 29 ЦК України.


Після смерті дружини позивача відкрилася спадщина на належне їй майно, яке успадкував чоловік спадкодавця одноосібно, оскільки інші спадкоємці відмовилися від прийняття спадщини. Отже, позивач, звернувшись до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, став власником квартири, тому має право володіти та користуватися цим майном. Відсутність реєстрації права власності на зазначену квартиру зумовлює обмеження у праві розпорядження нею.


Частиною першою статті 1297 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

Однак відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину (частина третя статті 1296 ЦК).


Колегія суддів вважає, що апеляційний суд правильно застосував положення статті 388 ЦК України про витребування майна від добросовісного набувача шляхом подання віндикаційного позову з підстав, передбачених пунктом 3 частини першої статті 388 ЦК, оскільки позивач успадкував право пред'явлення вимоги до відповідача про витребування майна з чужого незаконного володіння, усунення перешкод у користуванні, виселення та зняття з реєстрації з огляду на судове рішення, яким встановлено, що спірна квартира вибула з володіння спадкодавця поза її волею.


Правова позиція  викладена в постанові Верховного суду від 10.07.2019 р. у справі N 755/8062/13-ц

Related Posts

Comments

Write Comment